Publicēti jauni pieredzes stāsti
Sadaļā "Pieredzes stāsti" publicēti divi jauni pieredzes stāsti. Abi stāsti ir savstarpēji saistīti, jo Sandras dalīšanās ar savu pieredzi par cīņu ar Laimas slimību, kas viņas meitu skārusi īpaši smagi, palīdzēja Sigitai Pešelei saprast, kas ir viņas veselības problēmu cēlonis.
Sandra: “Laimas slimība ir kaut kas neredzams. Neviens nevar izstāstīt, kā tas būs tev, jo katram šī slimība var izpausties atšķirīgi. Vecākam uz to skatīties ir ārkārtīgi grūti. Tas ir liels pārbaudījums arī laulībai. Visbiežāk notiek tā, ka vīrs tam visam nenotic sākumā. Tā bija arī mūsu ģimenē. Tas mainījās tiekoties ar dr. Jones, kurš bija spējīgs izskaidrot šo slimību un kamdēļ tā netiek pareizi diagnosticēta. Es biju neatlaidīga. Es cīnījos par savu bērnu, bet es jutos vientuļi. Es biju viena. Skatīties uz to, kam mans bērns izgāja cauri - es to nenovēlu nevienam.”
Sandras pieredzes stāstu var lasīt: https://saite.lv/RWCdY
Sigita Pešele: “Tad, kad, meklējot informāciju par Laimas slimību, atradu ārzemju ārsta izstrādātu iespējamo simptomu sarakstu, biju pārsteigta, kāpēc Latvijā nav šāda plašāka skatījuma, domājot par Laimas slimību. Kad atzīmēju savus simptomus, biju tik pārsteigta, cik daudz man to ir un, cik precīzi tie ir apkopoti no citu slimnieku klīniskajiem gadījumiem. Nesaprotu, kāpēc vienā pasaules daļā ārsti to zina un pielieto, bet citā - to nezina vai ignorē un noliedz. Latvijas Ārstu biedrības izdevumā “Ārsts. lv” 2021.gada aprīļa numurā šī simptomu tabula tagad ir nopublicēta, cerams, ka ārsti tam pievērsīs uzmanību. Arī Laimas slimības slimnieku biedrības mājas lapā – www.laimasslimiba.lv ir atrodams šis dokuments (https://lymediseaseassociation.org/wp-content/uploads/2009/11/DrB_SymptomList2005Pdf.pdf)”
Sigitas pieredzes stāstu var lasīt: https://saite.lv/jUie5
Paldies Sandrai un Sigitai Pešelei par dalīšanos! Ja arī tev ir stāsts, ko vēlies pastāstīt, raksti uz [email protected]!
#pieredzeLaimasslimība