Testēt vai netestēt ērci, kura piesūkusies?
24. septembris, 2022 pl. 16:50,
Nav komentāru
Nereti nākas dzirdēt dažādus viedokļus par to, kāpēc ērci, kura ir piesūkusies cilvēkam vai mājdzīvniekam, testēt vai netestēt, lai uzzinātu, vai tā pārnēsā dažādu slimību ierosinātājus.
Vieni uzskata, ka ērču testēšana ir lieka naudas tērēšana, jo tas, ka ērce pārnēsā kādu slimību ierosinātājus, nenozīmē, ka tā pilnīgi noteikti inficēs upuri, kam piesūkusies. Turklāt jāņem vērā, ka pat tad, ja testa rezultāti ir negatīvi, atslābt nevar: rezultāti var būt arī viltus negatīvi, tāpēc jebkurā gadījumā rūpīgi jāseko līdzi pašsajūtai.
Citi, savukārt, norāda, ka ērces testēšana palīdz mērķtiecīgāk novērot veselības stāvokli, ja rezultāti ir pozitīvi. Tā kā Laimas slimības raksturīgākais simptoms sarkanais pleķis jeb eritēma ne vienmēr parādās (sarkanais pleķis ir 40% - 80% (dažādos avotos atšķiras informācija), kā arī tas var būt netipisks un parādīties vietā, kur ērce nemaz nepiesūcās), bet citi saslimšanas simptomi ir nespecifiski, informācija par ērces pārnestajiem patogēniem var palīdzēt uzstādīt diagnozi.
Tā kā vieniem ērču pārbaude šķiet bezjēdzīga, bet citiem noderīga, atliek vien pašam pieņemt lēmumu par to, vai ērci, kura piesūkusies, testēt vai netestēt, kā arī to, vai iegūtā informācija būs noderīga!
Kāds ir tavs viedoklis par ērču testēšanu: tas ir noderīgi vai nevajadzīgi? Kāda ir tava pieredze? Vai tas ir palīdzējis tev, ja esi testējis ērces? Dalies ar savu pieredzi: raksti komentārā vai sūti e-pastu uz [email protected]!